Rajoni

Maqedonia e Veriut/ 83 raste të reja me COVID-19, 146 persona janë shëruar dhe 4 kanë humbur jetën

Institutit i Shëndetit Publik ka lajmëruar gjatë orëve të fundit janë shënuar pozitiv me Covid-19, 83 persona dhe kanë ndërruar jetë 4 të tjerë.
Featured image of article: Maqedonia e Veriut/ 83 raste të reja me COVID-19, 146 persona janë shëruar dhe 4 kanë humbur jetën Foto ilustruese

MAQEDONI E VERIUT– Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 83 raste të reja me Covid-19 dhe kanë ndërruar jetë 4 pacientë. Ndërkohë, sipas Institutit të Shëndetit Publik rreth 146 persona janë shëruar ndër ta 52 në Shkup.

Ndërsa në total që prej shënimit të rastit të parë në vendin fqinjë janë infektuar 18,873 njerëz dhe kanë humbur betejen me jetën 760 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.a/dosja.al)

Shto Koment