Aktualitet

Manastirliu publikon shifrat: Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 10 mijë e 791 qytetarë

Ndërsa nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë vaksinuar në total, 232 379 qytetarë. Sipas ministres, fushata e vaksinimit “Shqipëria buzëqesh” po ecën me hapa të shpejta dhe të sigurta.
Featured image of article: Manastirliu publikon shifrat: Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 10 mijë e 791 qytetarë Ogerta Manastirliu

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve në vend. Me anë të një postimi në Twitter, ajo shkruan se sot janë kryer 10.791 vaksinime.

Ndërsa nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë vaksinuar në total, 232 379 qytetarë. Sipas ministres, fushata e vaksinimit “Shqipëria buzëqesh” po ecën me hapa të shpejta dhe të sigurta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi

Shqipëria është sot në ditën e 9 të fillimit të procesit të vaksinimit masiv. Qeveria shqiptare ka siguruar deri më tani vaksinat Pfizer, AstraZeneca, ajo ruse Sputnik Vdhe ajo kineze Sinovac. Autoritetet kanë bërë me dije se objektivi është që brenda majit të jenë vaksinuar 500 mijë persona.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment