Aktualitet

Manastirliu publikon FOTON e pacientit në Infektiv: Simptomat e tyre po rëndohen, të ndihmojmë mjekët duke ruajtur masat

Në një foto të publikuar në mediat sociale, Manastirliu shkruan se pacientët janë shtuar në spital dhe kanë simptoma të shtuara.
Featured image of article: Manastirliu publikon FOTON e pacientit në Infektiv: Simptomat e tyre po rëndohen, të ndihmojmë mjekët duke ruajtur masat Pacienti duke u kuruar në Infektiv

TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar sot pamje nga brenda spitalit Infektiv. Në një foto të publikuar në mediat sociale, Manastirliu shkruan se pacientët janë shtuar në spital dhe kanë simptoma të shtuara.

Ministrja u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të ndihmojnë mjekët, të nxitet ndjenja e përgjegjshmërisë për çdo qytetar dhe të respektohen masat sa më shumë, që të mundëoshet ndërprerja e zinxhirit të përhapjes së COVID-19.

“📍SPITALI INFEKTIV Infermier Korabi është aktualisht në shërbim, duke u kujdesur për pacientët e shtruar në spital, me simptoma të rënduara, si pasojë e virusit të rrezikshëm COVID19. #Krenare për punën e palodhur e stafit të spitalit #COVID1, që prej ditës së parë të epidemisë!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

T’i ndihmojmë, duke nxitur ndjenjën e përgjegjësisë tek çdo qytetar, për respektimin e disa masave të thjeshta, efikase për të frenuar përhapjen e COVID19🙏🏼 ↔️Ruaj distancën nga të tjerët 😷Vendose maskën 🧼Kujdesu për higjienën personale dhe kolektive #BASHKË kundër #COVID19”, shkruan ministrja.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment