Rajoni

Mal i Zi, qeverisje e re lokale në Tuz të Malësisë

Kandidatin për kryetar, Nik Gjeloshaj e mbështetën koalicioni i forcave politike shqiptare, këshilltari i Demokratëve të Malit të Zi dhe këshilltarët boshnjakë.
Featured image of article: Mal i Zi, qeverisje e re lokale në Tuz të Malësisë Votim në Tuz të Malit të Zi

MAL I ZI- Në seancën e Kuvendit Komunal të Tuzit, të shtunën u bë zgjedhja e kryetarit të ri të Komunës së pavarur të Malësisë.

Kandidatin për kryetar, Nik Gjeloshaj e mbështetën koalicioni i forcave politike shqiptare, këshilltari i Demokratëve të Malit të Zi dhe këshilltarët boshnjakë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo është hera e parë që përfaqësuesit e shqiptarëve do të udhëheqin me Komunën e Tuzit, që tani ka statusin e pavarur, si të gjitha komunat tjera në Malin e Zi.

Marrë nga Zëri i Amerikës

Shto Koment