KRYESORET
Aktualitet

Makthi i të miturës në duart e priftit: E kishte përdhunuar 7 herë dhe e …

22 Janar 2022, 14:52 Nga DOSJA
Makthi i të miturës në duart e priftit: E kishte përdhunuar

GREQI- Një “makth” të vazhdueshëm duket se ka jetuar 17-vjeçarja shqiptare nga Kato Patisia e cila u dhunua nga prifti 37-vjeçar brenda kishës. Protothema shkruan se detajet që shohin “dritën” e publicitetit nga veprimi i sëmurë i priftit shkaktojnë tmerr pasi i akuzuari dyshohet se ka përdhunuar 7 herë fëmijën ndërsa e shantazhonte me video intime, në mënyrë që ajo mos të fliste.

Ai po dërgonte foto nudo

Gjithçka filloi në nëntor 2019 kur prifti takoi viktimën e tij përmes katekizmit. Vajza kishte shkuar atje me nxitjen e tezes, e cila kishte një lidhje të ngushtë me 37-vjeçarin . Sipas tezes tjetër të 17-vjeçares, prifti hynte e dilte në shtëpinë e tyre dhe e kishte fëmijën afër.

Sipas dëshmisë së vajzës, rasoforët pas çdo katekizmi e izolonin në kishë dhe pasi e bënte të rrëfent, e përdhunoi duke thënë në fytyrën time do të shohësh babanë dhe mësuesin tënd. I akuzuari nuk ka hezituar t’i kërkojë asaj foto nudo dhe më pas i ka dërguar edhe foto nudo dhe materiale pornografike. Sipas informacioneve, 37-vjeçari e ka dhunuar fëmijën të paktën 7 herë, ndërsa në të njëjtën kohë ka kryer edhe vepra të tjera të pahijshme ndaj saj.

Sipas të afërmve të vajzës, prifti e ka kërcënuar edhe me video intime për t’i siguruar heshtjen. Konkretisht, menjëherë pas përdhunimit të saj të parë, ajo tha se videon do t’ia tregonte familjes nëse nuk do t’i premtonte se do të takoheshin sërish.

Filmi që ndezi zbulimin

17-vjeçarja pranoi sjelljen abuzive të priftit deri në fillim të vitit 2020 . Më pas, ajo filloi të mbyllej në vetvete dhe të kishte simptoma psikosomatike nga ajo që përjetoi në duart e papës satirike. Mirëpo, edhe pse nëna e saj e kishte kuptuar se diçka po i ndodhte fëmijës, vetëm 2 muaj më parë ajo gjeti guximin të fliste. Arsyeja që 17-vjeçarja të hapte gojën është bërë një film që ka parë me abuzimin e fëmijëve. Tek ajo “pa” veten dhe martirizimin që po përjetonte nga prifti, për rrjedhojë u përshkruan prindërve me detaje atë që kishte kaluar. 17-vjeçarja ka rrëfyer “ferrin” që jetonte në duart e priftit dhe një mësueseje që i kërkoi të denonconte përdhunuesin e saj.

Hapen gojët në Kato Patisia

Pas denoncimit të 17-vjeçares, heshtja në Kato Patisia është thyer pasi disa banorë dhe një tjetër vajzë flasin për sjelljen e “dyshueshme” të priftit satirik. 19- vjeçarja Luna ankohet se në nëntor 2020 prifti specifik i ishte afruar duke i kërkuar që të shkonte diku vetëm për të kaluar pak kohë me të.

Sipas saj, 37-vjeçari e ka takuar atë nëpërmjet një shoqeje të saj, e cila në atë kohë ndiqte mësimet në katekizëm dhe e ftoi në Tempull për të biseduar. Fillimisht i ofroi një punë, pasi 19-vjeçarja tashmë pikturon murale dhe më pas i kërkoi të kalonte disa orë vetëm.

Vajza e kuptoi qëllimin e tij dhe ai u përgjigj negativisht, por ai këmbënguli që ta ftonte të shkonte natën vetëm, në një vend që ai ka bërë për të rinjtë. Madje, ai dyshohet se i ka dhënë 50 euro si shpërblim për punën e saj por edhe në këmbim të qëndrimit sërish me të.

18-vjeçarja u largua por prifti këmbënguli t’i dërgonte mesazhe për t’u bërë miq në rrjetet sociale. Vajza vazhdoi të mos përgjigjej dhe të nesërmen takoi priftin me familjen e tij në një shesh të zonës. Sipas 37-vjeçarit, ai e shikonte me këmbëngulje dhe erotikë, pavarësisht se pranë tij ishin fëmijët dhe gruaja e tij e atëhershme shtatzënë.

19-vjeçarja ka denoncuar ngjarjen në polici por përgjigja që ka marrë ka qenë se është e pamundur të ndiqet penalisht përderisa nuk ka paraprirë asnjë vepër penale . Mirëpo për aksionin e 37-vjeçarit ka pasur shumë denoncime, me pasojë policët e Nëndrejtorita për Mbrojtjen e të Miturve e kanë vënë në shënjestër dhe po e monitorojnë. Kjo ka qenë arsyeja që prifti satirik është arrestuar dhe dërguar në prokurori menjëherë pas dëshmisë së 17-vjeçares. Në lagjen e kishës së Agios Dimitrios Oplon janë të shumtë ata që ankohen se gjatë natës kanë parë vajza të mitura duke u larguar nga kisha por nuk mund ta imagjinonin se çfarë mund të ndodhte.

Loja e priftit

Si pjesë e rrëfimit në nëntor 2019, i akuzuari i tha se do të luanin një ‘lojë’, e cila përbëhet nga dhjetë hapa dhe me pretekstin e kësaj ai ia kapi dorën dhe e preku në organet gjenitale. Veprimi i tij i shkaktoi frikë të madhe dhe për pasojë ajo u drodh dhe nuk mund të reagonte, por i akuzuari vazhdoi të vendoste dorën mbi organin e tij, duke i thënë se kjo do të ishte marrëdhënia e tyre sekrete dhe të mos i thoshte asgjë askujt se do të ishte në rrezik

Lexo edhe:

E përdhunuar nga prifti, 17-vjeçarja: Më shkatërroi jetën, doja të vdisja

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?

Duka për presidentin e ri: Ne s'kemi asgjë në dorë, ta provojmë. Mediu: Marrëveshje me "djallin"

Presidenti, Balla sfidon opozitën: Keni 20 emra ju për të propozuar emra? (KUSHTI për Berishën)

Presidenti/ Fatmir Mediu: Nuk kemi më kohë, opozita të vijë me emër, ndryshe proces fals

Presidenti/ Mesila Doda: Le të futemi sa më shpejt në një proces real

Presidenti/ Alibeaj bën SKEMËN: Ne sjellim 4 emra, 2 nga ata zgjidhini ju, negociojmë për 'finalin'

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Ai që do ulet atje të mos jetë as i njërit e as i tjetrit

Presidenti/ PD kërkon 4 kandidatura, Balla: Kushtin tuaj nuk e pranojmë

Rama: Mirëseerdhe në grupin e inkriminuarve! U pagëzove me këtë ujin e baltës

Tjetër aksident në Dhërmi, shoferi hidhet nga betonerja për të shpëtuar

Makina tërheq zvarrë 20-vjeçaren tek vizat e bardha në Tiranë

Propozimi për kriteret e presidentit, Alibeaj: Balla e bëri kastile, i thashë flasim tani

Investimet strategjike, PD: Pronat grabiten nga ministrat e zyrtarët e lartë të PS, aksion kriminal

Aksidenti tek rreth-rrotullimi i TEG-ut, s'dihet për viktima

Apeli s'merr vendim për Lefter Kokën! Avokati: S'ka pse të bashkëpunojë me drejtësinë

"17 maji"/ Presidenti Meta kujton takimin Rama-Basha: Dita më e errët pluralizmit politik

Parti tjetër apo rikthim tek LSI, Meta: Gjithmonë në krye të detyrës, dihet kujt i ka hyrë tartakuti

Shkrimi i gazetës austriake për lobimin 700 mijë $ në SHBA, Meta: Mashtrim! Isha me Petritin

Bashkëpunim me Edi Ramën? Meta “s'i mbyll derën” kryeministrit: Kam vetëm një kusht

Rama thirrje SPAK ta hetojë, Meta: Shqipëria më pret, kjo është e vërtetë! Kam armët më të forta

'Derën e ka të hapur'/ Biseda me demokratin, Rama: Ishte i mërzitur, më tha se i kishte ikur partia

Sulmon prokurorët dhe gjyqtarët, Rama: Disa KÇK mbajnë peng procesin e rindërtimit

I vëzhgon të gjithë me radhë! Rama 'sulmon' Veliajn: Mbjell pemë për të dalë në televizor

Dosja-POP/ Dubai Porta Potty!