Rajoni

Makina të djegura në rrugët e Beogradit, gjithçka mbeti pas përplasjeve të ashpra para Parlamentit serb

FOTO
Protestat e një nate më parë në Beograd kundër vendimit të Vuçiç ishin të ashpra, ku ajo që shihet mëngjesin e sotëm janë vetëm makina të djegura, ndërkohë që protestuesit kanë paralajmëruar se do të vijojnë sërish protestat këtë të mërkurë.
Featured image of article: Makina të djegura në rrugët e Beogradit, gjithçka mbeti pas përplasjeve të ashpra para Parlamentit serb Makinat e djegura ne Beograd.

SERBI– Demonstratat para Parlamentit serb në Beograd zgjatën pothuajse për orë me rradhë mbrëmjen e djeshme, ndërsa ajo çffarë ka mbetur sot është teje e rëndë.

Sikurse kanë raportuar edhe mediat vendase teksa kanë mbetur të plagosur 43 policë dhe 17 civilë, janë shkatërruar dhe djegur disa automjete, përfshirë edhe ato të policisë.

Katër vetura të djegura, njëra prej të cilave është një “furgon” i policisë,  është djegur nga protestuesit mbrëmjen e së martës ku gjithashtu u sulmuan dhe shkatërruan edhe objekte të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithçka ka mbetur pas protestave të djeshme është e tmerrshme, ndërkohë që mëngjesin e sotëm makina të tjera policie ndodhen para Parlamentit serb.

Burimi:  Blic

A.C/Dosja.al

Shto Koment