FactcheckPolitike

Majko anulon me urgjencë tenderin që ‘shqetësoi’ demokratët, 2 mln lekë të vjetra për qeleshe… (FOTO)

Vlera financiare e tenderit nuk është aq e lartë sa për t’u shqetësuar por në këtë rast fitoi modeli...
Featured image of article: Majko anulon me urgjencë tenderin që ‘shqetësoi’ demokratët, 2 mln lekë të vjetra për qeleshe… (FOTO) Pandeli Majko, minister per Diasporen

TIRANE- Një njoftim i Agjencisë së Prokurimeve Publike ka shqetësuar dje shumë media pranë Partisë Demokratike, për një tender për “qeleshe”. Njoftimi për tenderin për blerje plisash (qeleshe) me datë 30 mars 2020 dhe me një vlerë prej 206 mijë lekë, u konsiderua si shpërdorim parash në këtë kohë krize… por çfarë ndodhi?

Tenderi i anuluar

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se tenderi është anuluar. Po të njëjtat burime sqaruan se ka qenë vetë Majko që ka ndërhyrë për të pezulluar procedurën e cila ka vijuar megjithëse vendi është në mes të një pandemie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithëse vlera financiare e tenderit nuk është aq e lartë sa për t’u shqetësuar, në këtë rast fitoi modeli!

(F.g/dosja.al)

Shto Koment