Showbiz

Mahniti publikun rus, kush është Inis Neziri, ish-konkurentja e “Gjeniut të vogël” që mori pikët maksimale në Rusi (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme, Inis Neziri shkëlqeu në skenat ndërkombëtare!
Featured image of article: Mahniti publikun rus, kush është Inis Neziri, ish-konkurentja e “Gjeniut të vogël” që mori pikët maksimale në Rusi (VIDEO) Këngëtarja, Inis Neziri.

Inis Neziri nuk është një emër krej i panjohur për publikun shqiptar, pasi kohë më parë ajo ka qenë pjesë e “Gjeniut të vogël”, si një nga konkurentet e spektaklit. Duket se Inisi nuk ka hequr dorë nga muzika, por ka punuar fort, për të arritur rezultate të shkëlqyera ndërkombëtarisht.

Këngëtarja ka marrë pjesë në festivalin “New Wave” në Rusi, prej të cilit ka shkëlqyer, duke aritur mbrëmjen e djeshme pikët maksimale.

Me një vokal mahnitës, Inis Neziri ka bërë që të ngrihet në këmbë gjithë publiku rus. Këngëtarja e ka përfaqësuar denjësisht Shqipërinë. Sot është finalja e madhe e konkursit që realizohet në Rusi dhe nuk mbetet gjë tjetër veçse të presim një fitore nga Inis Neziri.


(R.L/Dosja.al)

Shto Koment