Politike

Mafia e ilaçeve/ Basha nxjerr emrat: Tom Doshi është i pari! Shqiptarët i pinë dhe s’kanë efekt, do largohen me turp si të babëzitur

VIDEO
Kryedemokrati tha se Ministria e Shëndetësisë do të jetë shënjestra e parë e antikorrupsionit kur PD të vijë në pushtet.
Featured image of article: Mafia e ilaçeve/ Basha nxjerr emrat: Tom Doshi është i pari! Shqiptarët i pinë dhe s’kanë efekt, do largohen me turp si të babëzitur Tom Doshi dhe Lulzim Basha

TIRANE- Kryedemokrati Lulzim Basha ka denoncuar sot “mafian” e ilaçeve. Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, Basha tha se e gjithë politika shëndetësore vërtitet tek një emër i vetëm, deputeti i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi.

“Emrat e mafies së Ilaçeve, i pari është Tom Doshi. E gjithë politika shëndetësore vërtitet rreth Tom Doshit. I pari është Tom Doshi, nuk është i vetëm, ka dhe një duzinë që vërtiten rreth tij. E sigurtë është që me planin tonë, nuk do të ketë më asnjë hapësirë për mafien e ilaçeve, që i pinë dhe s’kanë efekt. MSH do të jetë shënjestra e parë e antikorrupsionit, me themel. Do largohen me turp si qeveria më e babëzitur që zhvati paratë e shqiptarëve dhe dënoi me vdekje qindra shqiptarë për shkak të babëzisë për të ngopur xhepat e tyre dhe të klientëve të tyre.”-tha Basha. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi edhe sot një konferencë ku denoncoi mafien e plehrave dhe ilaçeve. Basha tha se deputeti Tom Doshi është përfituesi i parë i tregut të medikamenteve në vend, ndërsa i bëri thirrje SPAK të hetojë inceneratorët.


Lajmi kryesor: Basha me gazetarët: Mafia e ilaçeve dhe plehrave ka zaptuar vendin! Tom Doshi është i pari emër në shëndetësi, SPAK të hetojë presionet mbi dëshmitarët kyçë

(F.g./dosja.al)

Shto Koment