Bota

Macron sfidë dy Youtuberave: Bëni një këngë për rëndësinë e masave anti-covid dhe videoklipin do e xhironi në Elysee

Nëse kjo këngë e tyre arrin 10 milion shikime, youtuberat do të kenë mundësi të xhirojnë një video në pallatin Elysee,ku do të marrë edhe ai pjesë.  
Featured image of article: Macron sfidë dy Youtuberave: Bëni një këngë për rëndësinë e masave anti-covid dhe videoklipin do e xhironi në Elysee Emmanuel Macron, Mcfly dhe Carlito

FRANCË- Presidenti francez, Emmanuel Macron u ka kërkuar dy youtuberave Mcfly dhe Carlito që të bëjnë një këngë për rëndësinë e distancimit social. Tellerreport shkruan se nëse kjo këngë e tyre arrin 10 milion shikime, youtuberat do të kenë mundësi të xhirojnë një video në pallatin Elysee, ku do të marrë edhe ai pjesë.

“Unë ju sfidoj: bëni një video për të shpjeguar këto gjeste, rëndësinë e respektimit të tyre, për të mos u bërë së bashku, për të mos marrë ndonjë rrezik, për të mos pasur grupe të mëdha, për të punuar nga shtëpia sa më shumë që të jetë e mundur, bëjeni këtë video shumë të thjeshtë dhe nëse keni marrë 10 milion shikime, unë bëj një zotim, ju vini për të xhiruar në Elysee. Varet nga ju,” tha Macron.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse kjo video arrin të paktën 10 milion shikime, Macron do të marrë pjesë në një nga formatet e kanalit të tyre ‘konkurs anekdodash’. Të ardhurat nga videoja me Macron do të shkojnë për të ndihmuar njerëzit e varfër.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment