BotaVirale

Macron bën gjestin e rrallë, i mban çadrën liderit sllovak gjatë fjalës së tij, më pas e shoqëron deri tek…

VIDEO
Siç shihet në një video të publikuar nga Ruters, Macron i ka mbajtur çadrën teksa Matoviç, po mbante fjalim para gazetarëve. 
Featured image of article: Macron bën gjestin e rrallë, i mban çadrën liderit sllovak gjatë fjalës së tij, më pas e shoqëron deri tek… Emmanuel Macron dhe Igor Matoviç

FRANCË– Presidenti francez Emmanuel Macron, ka bërë një gjest tepër të veçantë, gjatë momentit që ishte që ishte në një konferencë për mediat, së bashku me kryeministrin sllovak Igor Matoviç. 

Siç shihet në një video të publikuar nga Ruters, Macron i ka mbajtur çadrën teksa Matoviç, po mbante fjalim para gazetarëve. 

Në video shihet se në një moment i është afruar një ndihmëse që t’ia merrte çadrën presientit Emmanuel Macron, por megjithatë ky i fundit nuk ka pranuar. Ai ia ka mbajtur çadrën deri në fund të fjalimit, ndërkohë më pas Macron e ka shoqëruar kryeministrin sllovak deri në hyrje të pallatit Elysee, duke i dorëzuar liderit sllovak çadrën për pak sekonda për shkak se do të vendoste maskën.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment