Kuriozitete

“Macarena” doli 30 vite më parë: Po a e dini kuptimin e saj?

Makarena flet për një grua që përpiqet të bëjë që burrat të vijnë dhe të kërcejnë me të. Nëse i pëlqejnë lëvizjet e tyre, Makarena pretendon se me kënaqësi do t'i marrë ata në shtëpi pas festës.
Featured image of article: “Macarena” doli 30 vite më parë: Po a e dini kuptimin e saj? Macarena

Kënga “Macarena” është një ritëm infektues, një këngë spanjolle që është bërë hit në të gjithë botën. Por a e dini se “Makarena” tregon sesi një vajzë e tradhëton të dashurin e saj me dy të tjerë.

Makarena flet për një grua që përpiqet të bëjë që burrat të vijnë dhe të kërcejnë me të. Nëse i pëlqejnë lëvizjet e tyre, Makarena pretendon se me kënaqësi do t’i marrë ata në shtëpi pas festës.

Në vargun e dytë ajo zbulon se ka një të dashur me emrin Vitorino dhe të cilin e tradhton me dy miqtë e tij.

“Çfarë duhej të bëja? Ai ishte jashtë qytetit dhe dy miqtë e tij ishin shumë të mirë,” – thuhet në këngë.!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithëse kënga u lansua gati 30 vjet më parë, kuptimi i vërtetë është mësuar tani dhe po shokon të gjithë ata që çmendeshin për të. E dinit ju?

(k.m.dosja.al)

 

Etiketa:

Shto Koment