Aktualitet

‘Ma puth, ma puth edhe njëherë tjetër’/ Rama i afron faqen, gruaja i përmend ‘besnikët e Berishës’: Je bo si Salushi me Stresin, reperi: Deri sa t’u zgjidhet halli… (VIDEO)

Stresi është përmendur sërish në sy të kryeministrit Rama nga një qytetare, duke bërë që kreu i shtetit të nervozohej. 
Featured image of article: ‘Ma puth, ma puth edhe njëherë tjetër’/ Rama i afron faqen, gruaja i përmend ‘besnikët e Berishës’: Je bo si Salushi me Stresin, reperi: Deri sa t’u zgjidhet halli… (VIDEO) Edi Rama dhe gruaja

TIRANË– Reperi Stresi është i njohur si një simpatizantë i flaktë i Partisë Demokratike, duke marrë parasysh faktin që babai i tij, Sali Lusha ka qënë bodigardi i ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berishës. 

Kjo afërsi me ish-kryeministri, ka bërë që shpesh herë reperi të përfundojë duke u përmendur edhe nga socialistët duke iu vënë peshë faktit që ai ëshët arrestuar disa herë për armë pa leje dhe lëndë narkotike. 

Kësaj herë, Stresi është përmendur sërish në sy të kryeministrit Rama nga një qytetare, duke bërë që kreu i shtetit të nervozohej. 

Pjesë nga video:

Rama: Ma puth, ma puth edhe njëherë tjetër.

Gruaja: Je bo si Salushi me Stresin

Rama: Aty e keni mendjen tek Salushi. O zot!

Kjo gjë duket se nuk e ka kënaqur shumë reperin, i cili krah videos së shpërndare shkruan se nëse në botë njerëzit më shumë do të dëshironin lumturinë e të tjerëve sesa tyren atëherë vendi do të ishte kthyer në parajsë.

Nëse në botë do të kishte një numër më të madh njerëzish që dëshirojnë më shumë lumturinë e tyre se sa jo-lumturinë e të tjerëve, do të jetonim në parajsë tani … Ne jemi shtëpi për shtëpi te cdo qytetari shqiptar deri sa tju zgjidhet halli i tyre Un E Dua Kombin Tim,”-shkruan Stresi. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Personi i fundit, nga kampi socialist me të cilin replikoi Stresi ishte kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Stresi u kap me Erion Veliajn duke ironizuar fëmijërinë e Veliajt dhe deklaratën e tij se dasma me bashkëshorten Ajola Xoxa, u pagua nga nëna e tij.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment