Sport

‘Lutuni për Shqipërinë”, skuadra e Malagas në Spanjë fanella me shkrim për tërmetin (FOTO)

Gjest ky për t'u përshëndetur.
Featured image of article: ‘Lutuni për Shqipërinë”, skuadra e Malagas në Spanjë fanella me shkrim për tërmetin (FOTO) Futbollistët

Shqipëri– Tërmeti i cili goditi Shqipërinë më 26 nëntor  dhe shkaktori 50 viktima, ka trishtuar jo vetëm shqiptarët por të gjithë botën.

Së fundmi janë solidarizuar edhe ekipet sportive. Klubi i Malagas në Spanjë, ku luajnë dy futbollistë të kombëtares si Keidi Bare dhe Armando Sadiku, në ndeshjen me Numancian, zbriti në fushë me një fanellë të bardhë ku shkruante ‘Pray for Albania’, ose ‘Lutuni për Shqipërinë’. Kjo shihet qartë edhe në foton e mëposhtme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Foto të futbollistëve:

51 viktima, 913 të plagpsur, 34 në spitalin në spitalin e Traumës, 3 të tjerë për mjekim jashtë vendit dhe 47 të shpëtuar. Këto janë ato që la pas tërmeti i rëndë i 26 nëntorit. Sot ka humbur jetën në spitalin e Traumës, Xhesika Biqiku.

J.V/Dosja.al

Shto Koment