Dikur

L’univers 1880/ Premtimi i Ali Pashë Gucisë ndaj ulqinakëve

 “L’Univers” ka botuar, të shtunën e 13 nëntorit 1880, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me premtimin asokohe të Ali Pashë Gucisë ndaj ulqinakëve, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :
Featured image of article: L’univers 1880/ Premtimi i Ali Pashë Gucisë ndaj ulqinakëve Ali Pashë Gucia.

Shqipëri- Raguzë, 11 nëntor.

Na shkruajnë nga Shkodra, me 9 nëntor : 

Drejtuesit e lidhjes shqiptare, në një konferencë me drejtuesit e tjerë të vendit, kanë vendosur të rezistojnë me forcë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ali Pasha nxit dhe inkurajon ulqinakët nga Gucia që të rezitojnë, duke u premtuar atyre ndihmë të shpejtë dhe të fuqishme.

 Dervish Pasha heziton të përdorë forcën, nga frika se trupat e rregullta mund të vëllazërohen me shqiptarët.

Marrë nga Darsiani.com

Shto Koment