Aktualitet

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se lumi ka devijuar rrugën normale të tij në afërsi të Urës së Mifolit, dhe si pasojë ka sjellë përmbytje të tregut të gjësë së gjallë.
Featured image of article: Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë Lumi Vjosa

VLORË- Lumi Vjosaë ka dalë nga shtrati për shkak të prurjeve të mëdha që kanë ardhur si pasojë e reshjeve që kanë përfshirë që prej disa ditësh Shqipërinë.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se lumi ka devijuar rrugën normale të tij në afërsi të Urës së Mifolit, dhe si pasojë ka sjellë përmbytje të tregut të gjësë së gjallë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditët e fundit në vendin tonë, reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar shumë probleme dhe qindra hektarë tokë mbeten nën pushtetin e ujit. Më të prekura nga përmbytjet kanë qenë Durrësi, Shkodra, Lezha e disa qarqe të tjera.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment