Showbiz

“Lum” komentesh në rrjet, diçka ka ndryshuar në fytyrën e Sara Hoxhës, trashëgimtarja e Top Channel vendos të rrëfehet: Ndihem më mirë!

Sara Hoxha ka bërë botox. Ajo nuk ka hezituar t'u përgjigjet fansave, të cilëve u ka theksuar se ndihet më mirë me pamjen e re.
Featured image of article: “Lum” komentesh në rrjet, diçka ka ndryshuar në fytyrën e Sara Hoxhës, trashëgimtarja e Top Channel vendos të rrëfehet: Ndihem më mirë! Sara Hoxha

Sara Hoxha, një nga trashëgimtaret e “Top Channel” ka bërë një ndryshim në fytyrën e saj. Ajo ka publikuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet e veshur me një fustan me nuancë jeshile, por na bën përshtypje ndryshimi në fytyrë. Sara Hoxha ka bërë botox dhe tashmë mollëzat e saj duken më të theksuara.

Për këtë veprim, menjëherë e ka krituar një ndjekëse, duke i thënë se duhet të ruajë origjinalitetin dhe tiparet e saj. Fansja i sugjeron që të mos bëhet njësh me masën.

“Ishte e mrekullueshme më parë dhe je dhe tani, por ishe origjinale. Fytyra jote ka ndryshuar shumë. Kujdesi për veten brenda dhe jashtë është i rendësishëm dhe i nevojshëm. Ji krenare për format e fytyrës tënde që ke trashëguar nga prindërit e tu. Ji origjinale, jo një produkt i masës së produkteve”,  i shkruan ndjekësja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, Sara nuk ka hezituar që t’i kthejë një përgjigje, ku shprehet se ndihet shumë mirë me pamjen e re.

“Faleminderit, e kuptoj nga vjen. Dhe unë pata të njëjtën mënyrë të mendimit. Kam ndryshuar tërësisht trupin tim qëkur isha 18 vjeç. Ishte më delikate atëherë se sa tani. Kam trashëguar shumë gene të tjera nga prindërit e mi, dyshoj se botox-i dhe filler-i kanë aq rëndësi. Ne veshim të njëjtat këpucë, të njëjtat veshje dhe jemi në një platform plot me produkte të masës/shumicës. Pse duhet të insistoj të jem “origjinale” kur mund të kujdesem për diçka që më bën të ndihem më mirë me veten? Çdokush bën zgjedhjet individuale në jetë, e imja ndodhi të jetë pak kujdesje për lëkurën”, ka qenë përgjigja e saj.

Komentet

J.V/Dosja.al 

Shto Koment