Politike

Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin: Agjërim të pranuar dhe shpresë të përtëritur!

VIDEO
Basha i ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fiter Bajramin dhe agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur.
Featured image of article: Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin: Agjërim të pranuar dhe shpresë të përtëritur! Lulzim Basha

TIRANË– Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka uruar sot të gjithë besimtarët e fesë myslimane, të cilët festojnë sot Fitër Bajramit. Ai shkoi mëngjesin e sotëm për vizitë në selinë e Komitetit Mysliman të Shqipërisë, nga ku mbajti fjalim urimi ,

Në një prononcim për mediat, Basha i ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fiter Bajramin dhe agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur.


Gëzuar Fiter Bajramin, agjërim të pranuar, shpresë të përtëritur, Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja, Zoti e bekoftë Shqipërinë”, tha Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme kremtohet nga të gjithë myslimanët, Fitër Bajrami. Kjo ditë e rëndësishme  në kalendarin fetar mysliman ka mbledhur mijëra besimtarë shqiptarë në sheshin “Skënderbej”, ku është zhvilluar ceremonia e faljes së namazit.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment