Aktualitet

Lulzim Basha i pari që i përgjigjet thirrjes së Leonardo Di Caprio, i bën repost videos për Parkun Kombëtar të Vjosës

 • Leonardo Di Caprio poston sërish video të Vjosës: Kërkoni nga Rama, Meta dhe Basha të bëjnë të njëjtën gjë
 • Në një postim në Twitter, Basha ka ripublikuar videon e Di Caprios, duke i'u përgjigjur thirrjes së tij.
  Featured image of article: Lulzim Basha i pari që i përgjigjet thirrjes së Leonardo Di Caprio, i bën repost videos për Parkun Kombëtar të Vjosës Vjosa

  TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ndaj thirrjes së aktorit hollivudian, Leonardo Di Caprio për të shpërndarë videon e Vjosës.

  Në një postim në Twitter, Basha ka ripublikuar videon e Di Caprios, duke i’u përgjigjur thirrjes së tij.

   

  View this post on Instagram

   

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  A post shared by Lulzim Basha (@lulzimbasha)

  Kujtojmë që ditën e sotme Di Caprio ka publikuar një video, e cila ishte filmuar në ditën botërore të ujit aktivistët nga e gjithë bota i kërkuan qeverisë shqiptare dhe BE-së që të mbështesin projektin e krijimit të Parkut Kombëtar të Vjosë.

  Ai në fund të videos i kërkoi të gjithë ndjekësve ta shpërndanin atë dhe ti kërkonin dhe kryeministrit, Edi Rama, presidentit Meta, kryetarit të PD-së Basha dhe kryetares së LSI-së Kryemadhi të bënin të njëjtën gjë.

  (d.a/dosja.al)

  Shto Koment