Sport

Luhet për 250 mijë $,Shqipëria prezantohet me Eklent Kaçi dhe Besar Spahiu në Kampionatin Botëror të Bilardos

Në këtë turne marrin pjesë 32 çifte dhe luhen përballje me eliminim direkt, ndërkohë që shpërndahen në total 250 mijë dollarë. Djaloshi nga Laçi është një nga emrat më të mëdhenj të bilardos në ditët e sotme, vjet madje kampion Europe në disiplinën 8-Ball
Featured image of article: Luhet për 250 mijë $,Shqipëria prezantohet me Eklent Kaçi dhe Besar Spahiu në Kampionatin Botëror të Bilardos Eklent Kaçi

ANGLI-Përfaqësuesja shqiptare do të marrë pjesë në Kupën e Botës për Bilardo me Eklent Kaçin dhe Besar Spahiun. Ky aktivitet do të zhvillohet në Angli më datë 9-14 maj në Stadium MK, Milton Keynes, drejtpërdrejt në Sky Sports.

Fituesi i Kupës, Kaçi, do të bashkohet përsëri me Besar Spahiu pasi çifti mundi Rusinë në Kupën e Botës 2019 përpara se të binte në agonizëm të shkurtër ndaj Filipineve, duke pësuar një humbje 7-5.

 

Në këtë turne marrin pjesë 32 çifte dhe luhen përballje me eliminim direkt, ndërkohë që shpërndahen në total 250 mijë dollarë. Djaloshi nga Laçi është një nga emrat më të mëdhenj të bilardos në ditët e sotme, vjet madje kampion Europe në disiplinën 8-Ball.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment