Sport

Luftoi për ta patur lider te Chelsea, Sarri rikthen një maestro në kampionatin italian

Juventusi do të fitojë Champions League dhe një mjeshtër si ai para mbrojtjes i hyn në punë
Featured image of article: Luftoi për ta patur lider te Chelsea, Sarri rikthen një maestro në kampionatin italian Nga ndeshja e fundit e Interit me Juventusin

Sport Mediaset raporton se lojtari i radhës që kërkohet me ngulm nga trajneri Maurizio Sarri është Jorginho. Mesfushori i Chelsea është ndër të preferuarit e Sarrit, sepse ka punuar me të më parë.

Tekniku i “Zonjës së vjetër” dëshiron ta rikthejë sërish në skuadër, pasi ka shumë besim tek aftësitë e tij si futbollist. Drejtuesit e Juves kanë nisur menjëherë punën dhe po flasin me agjentin e lojtarit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

28-vjeçari duket se do ta mirëpriste një rikthim në Itali. Ai me shumë mundësi do të kthehet në objektivin numër një të “Zonjës së Vjetër”. Juventusi do të fitojë Champions League dhe një mjeshtër si ai para mbrojtjes i hyn në punë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment