Politike

“Luftën kundër COVID-19 mund ta fitojmë vetëm së bashku’/ Soreca thirrje qytetarëve pas rritjes së rasteve me koronavirus: Mbani maskën, të ndihmojnë mjekët dhe infermierët 

Soreca thotë se duke mbajtur maskën dhe duke ruajtur distancimin social, ndihmojmë dhe mjekët e infermierët në luftën kundër sëmundjes vdekjeprurëse
Featured image of article: “Luftën kundër COVID-19 mund ta fitojmë vetëm së bashku’/ Soreca thirrje qytetarëve pas rritjes së rasteve me koronavirus: Mbani maskën, të ndihmojnë mjekët dhe infermierët  Luigi Soreca

TIRANË- Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, u ka bërë apel qytetarëve që të mbajnë maskën si dhe të ruajnë distancën, Në një postim në rrjetet sociale thotë se kjo është një mënyrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Soreca thotë se duke mbajtur maskën dhe duke ruajtur distancimin social, ndihmojmë dhe mjekët e infermierët në luftën kundër sëmundjes vdekjeprurëse

‘Krenar që BE mund të ndihmojë mjekët dhe infermierët shqitparë në luftën e tyre të përditshme kundër virusit. Të gjithë kemi nevojë t’i ndihmojmë. Ne i inkurajojmë të gjithë qytetarët shqiptarë që të mbajnë maska dhe të mbajnë distancimin social. Luftën kundër COVID-19 mund ta fitojmë vetëm së bashku’, shkruan ambassador Luigi Soreca.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Para disa ditësh, BE-ja i dhruojë 30 respiratorë Shqipërisë, për të ndihmuar pacientët e prekur me koronavirus. Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në të gjithë Shqipërinë janë infektuar me koronavirus 24,731 persona, ndërsa kanë humbur jetën 571 të tjerë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment