Bota

Luftë në horizont/ Helikopter, anije dhe furca ushtarake, Turqia bën hapin e madh

Stervitja është bërë në një ishull dhe stimuloi si do të veprohej në rast pushtimi.

TURQI- Turqia ka bërë sot një stërvitje të madhe me helikopterë, anije dhe forca ushtarake në detin Egje. Stervitja është bërë në një ishull dhe stimuloi si do të veprohej në rast pushtimi.

Mediat turke kanë publikuar disa foto nga stërvitja e ushtrisë turke ku në to shihen se si ushtarët zbresin nga flotat e marinës turke dhe nga helikopterët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo stërvitje e forcave turke është bërë në kohën që vendi është në konflikt të vazhdueshëm me Greqinë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment