Politike

“Luftë e madhe prapa kuintave”/ Rama se mohon kontaktin me Izraelin: Sikur t’ju tregoj numrin e qeverive do të habiteni, s’jap dot koment se na prish punë

VIDEO
Rama tha se lista e qeverive është shumë e gjatë, ndërsa shtoi se nuk jep dot koment.
Featured image of article: “Luftë e madhe prapa kuintave”/ Rama se mohon kontaktin me Izraelin: Sikur t’ju tregoj numrin e qeverive do të habiteni, s’jap dot koment se na prish punë Edi Rama

TIRANE– Kryeministri Edi Rama nuk e ka mohuar një kontakt me qeverinë izraelite në lidhje me vaksinimin. I pyetur nga gazetarët, Rama tha se lista e qeverive është shumë e gjatë, ndërsa shtoi se nuk jep dot koment.


Pyetje: Jeni takuar me këta dy mjekë dhe në kushtet kur në Izrael ka produktivitet, a mendoni se mund të keni kontakte me qeverinë?

Edi Rama: Sikur t’ju tregoj nr e kontakteve me qeveritë brenda dhe jashtë Evropës, do të habiteni se deri ku ka vajtur në aspektin gjeografik, por s’dua të jap koment se kjo është luftë e madhe që zhvillohet prapa kuintave se është vështirë që të përmenden emra se prishin punë, për veten tonë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Rama: Shumë shpejt nisim vaksinimin masiv, jemi shumë afër, na mungon vetëm vula për 360 mijë doza AstraZeneca! Rrisim pagën minimale dhe dyfishojmë ndihmën ekonomike (SQARIMET)

(F.g/dosja.al)

Shto Koment