Sport

“Luanim kundër kampionëve të botës”, Memushaj shpreh zhgënjimin: Mund të bënim më mirë

Në fund të ndeshjes për mikrofonin e RTSH, Memushaj shprehu zhgënjimin e tij për humbjen, por tha se lunin kundër kampionëve të botës dhe nuk kishin çfarë të bënin më shumë. 
Featured image of article: “Luanim kundër kampionëve të botës”, Memushaj shpreh zhgënjimin: Mund të bënim më mirë Ledian Memushaj gjatë intervistës

TIRANË- Ledian Memushaj luajti sot vetëm 45 minuta, por në pjesën e dytë që ai ishte në lojë Shqipëria krijoi shumë raste. 

Në fund të ndeshjes për mikrofonin e RTSH, Memushaj shprehu zhgënjimin e tij për humbjen, por tha se lunin kundër kampionëve të botës dhe nuk kishin çfarë të bënin më shumë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ishte një ndeshjen e vështirë. Luanim kundër kampionëve të botës. Mund të bënim më shumë. Pjesën e dytë bëmë diçka më mirë. Ishte atmosferë e bukur. Kishim dëshirë të bënim ndeshje të mirë. Nuk kemi bërë keq në eliminatore. Kemi luajtur bukur me Turqinë dhe Islandën. Ishin eliminatore pozitive”, ishte kjo deklarata e shkurtër e Memushajt. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment