Politike

Luan Baçi publikon qytetarët që protestuan në Topojë të Fierit: Se mos thoni që i organizuam ne!

VIDEO
Me emra, Baçi ka nxjerrë qytetarët me emra, të cilët kanë protestuar  dhe akuzojnë pushtetin lokal për korrupsion.
Featured image of article: Luan Baçi publikon qytetarët që protestuan në Topojë të Fierit: Se mos thoni që i organizuam ne! Luan Baçi
Përditësuar:

TIRANË– Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi ka publikuar disa video të qytetarëve nga Topoja, të cilët kanë dalë të protestojnë ditën e sotme, kundër pushtetit lokal. Me emra, Baçi ka nxjerrë qytetarët me emra, të cilët kanë protestuar  dhe akuzojnë pushtetin lokal për korrupsion.

Ne Topoje! Thoma Gjeçi. Niko      Gjeçi. Xhuljo   Berberi. Ylli         Rina. Gesti     Gjeçi. Elmaz   Rrapushi. Denoncojne veprimet dhe qendrimet korruptive, te bashkise Fier dhe te qeverise dhe bashke me dhjetra banore te tjere, jane ne proteste. Fjalet e thjeshta dhe te ndjera te ketyre banoreve, vertetojne te gjitha denoncimet qe ne kemi bere, per bashkine Fier dhe qeverine Rama, per vjedhjen, korrupsionin dhe  padrejtesite, qe rendojne çdo dite dhe me shume te çdo qytetare i Fierit dhe gjithe vendit tone.

Rama ik.P.S.  Se mos thoni qe i organizuam ne, se e keni zakon ju te rilindjes, del Rama na akuzon dhe pas tij Subashi i mban iso duke mos i hequr asnje presje Rames,”- shkruan Baçi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gepostet von Luan Baci am Freitag, 24. April 2020

(f.m/dosja.al)

Shto Koment