Sport

Luajnë ndaj Atalantës, futbollisti i Real Madrid i sinqertë: “Nuk e njoh fare si skuadër, i kam parë vetëm në video”

Toni Kross ka folur në prag të ndeshjes ndaj Atalantës. Gjermani nuk e bën dramë mungesat e shumta,ndërsa pranon se nuk e njeh fare si kundërshtar
Featured image of article: Luajnë ndaj Atalantës, futbollisti i Real Madrid i sinqertë: “Nuk e njoh fare si skuadër, i kam parë vetëm në video” Real Madrid
Përditësuar:

MADRID-Mesfushori i Real Madrid, Toni Kross ka folur në prag të ndeshjes ndaj Atalantës. Gjermani nuk e bën dramë mungesat e shumta,ndërsa pranon se nuk e njeh fare si kundërshtar.

ATALANTA – Kundërshtar i ri, por sigurisht jo i lehtë, për Realin: “Të jem i sinqertë, nuk e njoh shumë mirë Atalantën, kurrë nuk kam pasur përvoja kundër kësaj skuadre. Sidoqoftë, ne e kemi përgatitur ndeshjennë mënyrën më të mirë të mundshme, duke studiuar lojën e tyre në video. Një sfidë e vështirë na pret, Atalanta luan futboll shumë të veçantë, do të duhet shumë ekuilibër, por për ne është një finale.

REAL – Real nuk është më fuqia dominuese e futbollit evropian. Për dy sezone klubi madrilen është eleminuar në raundin e 1/16-tave. “Nuk mendoj se është e drejtë të thuash që Spanja qëndron prapa francezëve ose britanikëve. La Liga është gjithmonë i një niveli të caktuar. Unë e dua shumë klubin tim, unë dua që Reali të arrijë gjithmonë nivele shumë të larta, por unë jam një lojtar dhe duhet të përqendrohem ekskluzivisht në fushë. Unë jam këtu për të luajtur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

HAALAND-Flitet për Haaland dhe Mbappé, të cilët janë dy futbollistë shumë të mirë. Më pëlqejnë ata të dy, mund të jenë shumë të dobishëm për çdo skuadër, por ekziston një problem. Ne luajmë kundër Atalanta dhe ata nuk mund të na ndihmojnë. Nuk është një temë që më shqetëson mua, këto pyetje duhet t’i drejtohen presidentit “.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment