Politike

LSI ankimon në KAS edhe qarkun Berat: Gjatë numërimit na janë marrë të paktën 80 vota të vlefshme

FOTO
Sot është afati i fundit sipas procedurës për të paraqitur ankesat në KAS nga subljektet politike. LSI në kërkesën e saj thotë se gjatë numërimit të votave ka patur disa parregullsi nga numëruesit, ku sipas pamjeve filmike janë të paktën 80 vota të vlefshme në favor të LSI-së.
Featured image of article: LSI ankimon në KAS edhe qarkun Berat: Gjatë numërimit na janë marrë të paktën 80 vota të vlefshme Selia e LSI

TIRANË-LSI ka ankimuar ditën e sotme në KAS qarkun e Beratit, ndërsa disa ditë më parë e kishte çuar për qarkun Gjirokastër.

Sot është afati i fundit sipas procedurës për të paraqitur ankesat në KAS nga subljektet politike. LSI në kërkesën e saj thotë se gjatë numërimit të votave ka patur disa parregullsi nga numëruesit, ku sipas pamjeve filmike janë të paktën 80 vota të vlefshme në favor të LSI-së.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në akimimin, LSI rendit një sërë shkeljesh të pretenduara, ku  thuhet se në disa Qendra Votimi u gjetën në kutinë e fletëve të votimit, fletë pa vulë dhe se në çdo KZAZ janë konstatuar tentativa për votim të dyfishtë nga i njëjti zgjedhës.

(D.A/DOSJA.AL)

Shto Koment