Bota

Londra në alarm! Terminali 2 i aeroportit “Heathrow” evakuohet, autoritetet zbulojnë një ‘send të dyshimtë’, pranga 19-vjeçari

VIDEO
Terminali 2 u evakuua tërësisht pasi në bagazhet e të prangosurit, u gjet sendi, i cili nuk është bërë ende me dije se çfarë është. 
Featured image of article: Londra në alarm! Terminali 2 i aeroportit “Heathrow” evakuohet, autoritetet zbulojnë një ‘send të dyshimtë’, pranga 19-vjeçari

BRITANI E MADHE- Një person është prangosur pasi akuzohet se vendosi një send të dyshimtë në terminalin 2 të aeroportit “Heathrow” në Londër. Terminali 2 u evakuua tërësisht pasi në bagazhet e të prangosurit, u gjet sendi, i cili nuk është bërë ende me dije se çfarë është. 

Specialistë hetuan gjerë e gjatë dhe dolën në përfundimin se nuk sillte asnjë kërcënim, megjithatë 19-vjeçari u prangos.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pamjet e tij kanë pushtuar rrjetin dhe mediat britanike, ndërkohë që njerëzit janë të mbledhur jashtë godinës në pritje të një lajmërimi të dytë për të hipur në avionë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment