LIVE UPDATES
Aktualitet

Historia dhe përplasjet/ Sulmohet me kallashnikov kompleksi “Eiffel” në Yrshek, breshëria në mesnatë shkaktoi dëme të

15 Qershor 2020, 06:38 Nga DOSJA
Historia dhe përplasjet/ Sulmohet me kallashnikov kompleksi

TIRANË– Kompleksi “Eiffel”, në Yrshek, në zonën e Kasharit në Tiranë është sulmuar me breshëri kallashnikovi. Dosja.al mëson se ngjarja ndodhi mesnatën e kaluar në orën 00:35, ku persona të paidentifikuar shkuan pranë kompleksit dhe qëlluan me breshëri plumbash mbi të.

Fatmirësisht, sulmi mbaroi vetëm me dëme materiale dhe pa të lënduar në njerëz.

Dosja.al mëson se kompleksi në fjalë është në emër të biznesmenit Enver Çaushi, i cili në QKB, e ka pezulluar ektivitetin e kompleksit per momentin. Burime nga grupi hetimor, bëjnë me dije për Dosja.al se Çaushi është shprehur përpara autoriteteve se autorët e kësaj ngjarjeje, duhet të kenë ngatërruar objektiv, pasi ai vetë mohon të ketë konflikte.

Kanë ngatërruar objektiv. Unë nuk kam lidhje, nuk kam konflikte me njëri,”– mësohet të jetë shprehur biznesmeni Çaushi.

Siç shihet edhe nga fotot, të publikuara nga vetë faqja e kompleksit në rrjetet sociale, vihet re që bëhet fjalë për një kompleks luksoz, me pishinë dhe salla të mëdha. Brenda tij janë organizuar edhe dasma, apo festa të ndryshme ku ka pasur të ftuar, këngëtarë dhe personazhë të njohur të showbizit shqiptar.

Por kush është biznesmeni Enver Çaushi?

Dosja.al ka zbardhur detaje në lidhje me biznesmenin Enver Çaushi, i cili rezulton pronar i kompleksit “Eiffel” që u sulmua me kallashnikov mesnatën e kaluar. Mësohet se Çaushi, është xhaxhai i Florian Çaushit, një person me precedent penalë, që është akuzuar për pengmarrjen e tregtarit të identifikuar si Syrja Xheli.

Florian Çaushi është gjithashtu djali i dajës së Elton Deliut, i cili mbeti i vrarë nga një atentat në apartamentin e tij në vitin 2008. Në vitin 2012, Çaushi mori peng Xhelin, dhe prentedonte se ky i funfit, i kishte një borxh prej 20 mijë eurosh kushëririt të tij të ndjerë. Në mungesë të Elton Deliut, që figuronte i vrarë prej katër vitesh, Çaushi kërkonte që Xheli t’ja jepte atij borxhin që i kishte pasur Deliut.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet kashar sulomhet lokali me kashnikov tirane kashar sulomhet lokali me kashnikov tirane

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra