Sport

Lojtari i Kosovës drejt Serie A, operacioni kushton rreth 8 milionë euro

Për Vojvodën ka "lobuar" Ujkani, duke dhënë përshtypjet e tij për lojtarin të cilin sot e ka shok skuadre te përfaqësuesja e Kosovës
Foto ilustruese Foto ilustruese

Shqiptarët janë në modë në futbollin italian. Radhën për të bërë hapin e madh e ka mbrojtësi i Kosovës, Vojvoda. Torino dëshiron të freskojë organikën e skuadrës me shtatlartin shqiptar.

Sipas medieve italiane, lojtari i cili aktualisht luan te Standard Liege është objektivi i parë i klubit. Klubi belg kërkon 8 milionë euro për Vojvodën, ndërsa deri tani oferta e Torinos ka qenë 6 milionë euro dhe kartoni i Vagnatit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për Vojvodën ka “lobuar” ish-portieri i kombëtares shqiptare (dhe ish-lojtar i Torinos), Ujkani, duke dhënë përshtypjet e tij për lojtarin të cilin sot e ka shok skuadre te përfaqësuesja e Kosovës.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment