Politike

Lleshaj urdhër të prerë policëve: S’duhet të lejoni asnjë çadër që të ngulet pa leje, do konsiderohet më shumë se një bimë narkotike

VIDEO
Lleshaj tha se të gjithë policët nuk duhet të lejojnë të ngulet asnjë çadër pa leje.
Featured image of article: Lleshaj urdhër të prerë policëve: S’duhet të lejoni asnjë çadër që të ngulet pa leje, do konsiderohet më shumë se një bimë narkotike Sandër Lleshaj, Ministër i Brendshëm
Përditësuar:

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka zhvilluar sot një komunikim online me drejtuesit e Policisë dhe me Prefektët. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se të gjithë policët nuk duhet të lejojnë të ngulet asnjë çadër pa leje.

Një çadër e ngulur pa leje do konsiderohet më shumë se një bimë narkotike. Duhet të ketë reagim të shpejt dhe të ketë komunikim mes strukturave, Prefektet duhet të bashkëpunojnë”, u shpreh ministri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej ai tha se këto lloj krimesh dhe krimet mjedisore janë më të rënda se veprat e tjera penale.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment