Politike

Lleshaj: Tirana ka numrin më të lartë të kriminalitetetit, pas saj vjen Elbasani, Shkodra, Vlora

I ftuar në emisionin "Opinion", Ministri ka thënë se pas Tiranës, vjen  qyteti i Vlorës, Elbasnait dhe Shkodrës.
Featured image of article: Lleshaj: Tirana ka numrin më të lartë të kriminalitetetit, pas saj vjen Elbasani, Shkodra, Vlora

TIRANË- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka thënë se Tirana është një nga qytetet më  problematike sa i përket situatës së rendit. Sipas tij kjo është e lidhur edhe me numrin e lartë të banorëve. I ftuar në emisionin “Opinion”, Ministri ka thënë se pas Tiranës, vjen  qyteti i Vlorës, Elbasnait dhe Shkodrës.

Blendi Fevziu: Cilat janë qytetet më problemetike sa i përket situatës së rendit?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sandër Lleshaj: Në pikëpamje statistikore Tirana ka numrin më të lartë të kriminalitetetit sepse ka dhe popullsinë të më madhe. Eshtë e shpërndarë në fakt për shkak të raportit të popullsisë. Por kanë rënë në sy edhe Elbasani, Shkodra, Vlora. Mendoj se meriton trajtim serioz kjo çështje.  Është bërë një lëgjendë e madhe për Vlorën, por nga raportimet e policisë nuk rezulton e tillë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment