Politike

Lleshaj porosi të “prerë” të vetëve: Kujdes me komunikimin në publik, po ju përdorin… sqarojuni njerëzve që kanabisi ilegal ka vdekur!

VIDEO
Lleshaj tha se përdorimi dhe trafiku ilegal është i vdekur, dhe se do të vijojë puna për diskutimin e përdorimit mjekësor të kanabisit, shton përgjegjësinë te policia e Shtetit
Featured image of article: Lleshaj porosi të “prerë” të vetëve: Kujdes me komunikimin në publik, po ju përdorin… sqarojuni njerëzve që kanabisi ilegal ka vdekur! Sandër Lleshaj, Ministër i Brendshëm

TIRANE- Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj iu ka bërë thirrje drejtorëve të Policisë të jenë të kujdesshëm në komunikimin me publikun, dhe të sqarojnë legalizimin e kanabisit. Lleshaj tha se përdorimi dhe trafiku ilegal është i vdekur, dhe se do të vijojë puna për diskutimin e përdorimit mjekësor të kanabisit, shton përgjegjësinë te policia e Shtetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sandër Lleshaj: Duhet patur kujdes edhe me komunikimin publik, por edhe me debatin dhe diskutimin në publik të kultivimit të kanabisit dhe legalizimit të tij. Duhet kujdes edhe për ata që e përdorin deklaratat për të krijuar teza të tjera. Legalizimi i kanabisit mjekësor dhe trafikimi i tij, dy gjëra të ndryshme. Duhet t’ja bëjmë të qartë kujtdo se koha e kanabisit ilegal ka vdekur.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment