Sport

Liverpool nuk di të ndalet, ekipi i Kloop asfalton edhe Manchesterin!

Van Dijk i dha avantazhin në minutën e 14’ ku pas një krosimi nga këndi, holandezi kërceu mbi të gjithë lojtarët dhe dërgoi topin në rrjetë.
Featured image of article: Liverpool nuk di të ndalet, ekipi i Kloop asfalton edhe Manchesterin! Foto nga ndeshja
Përditësuar:

TIRANË– Liverpool nuk njeh kundërshtar. Edhe kundër Manchester United, ekipi i Kloop asfalton “djajtë e kuq” duke marrë njē fitore me shifrat 2-0, sukses në fakt që shkon +16 nga vendi i dytë dhe tani ka mbërthyer me një dorë titullin kampion. Van Dijk i dha avantazhin në minutën e 14’ ku pas një krosimi nga këndi, holandezi kërceu mbi të gjithë lojtarët dhe dërgoi topin në rrjetë.

Gjatë 45 minutave të para u shënuan edhe dy gola të tjerë nga Liverpool me Firmino dhe Wijnaldum, por që u anuluan nga VAR, pasi ishin të parregullta. Me rezultatin 1-0 u mbyll edhe pjesa e parë. Unitet rrit intensitetin dhe mundohet të bëjë diçka në fund, por është ndëshkuar nga goli i Mohamed Salah i cili pas asistim të portierit Alisson ka mposhtur De Gea-n.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(E.C/DOSJA.AL)

Shto Koment