LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

'Gara' për 14 majin! PS, PD dhe "Bashkë fitojmë!" dërgojnë listat në KQZ, publikohen emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

• KQZ ka zbardhur ditën e sotme emrat e kandidatëve të Partisë Socialiste, Partisë Demokratike e kryesuar nga deputeti Enkelejd Alibeaj dhe koalicioni 'Bashkë Fitojmë'. • Personat e zgjedhur, do të garojnë si anëtarë të Këshillave bashkiakë në disa nga qarqeve të vendit, nën siglat e partie që përfaqësojnë. •Kandidatët janë të fushave të ndryshme, që nga biznesmenë, mësues, ekonomistë, studentë, pensionistë por ka edhe nga ata që rezultojnë të papunë. • Me dorëzimin, pritet që KQZ të nisë të verifikojë informacionin e depozituar nga partitë dhe më pas do të bëjë shqyrtimin e formularëve të dekriminalizimit për çdo subjekt dhe të gjithë emrat.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Lista/ Emrat e kandidatëve të PS-së për Këshillin Bashkiak në Tepelenë, Roskovec, Pustec, Delvinë dhe Divjakë

'Gara' për 14 majin! PS, PD dhe "Bashkë
Partia Socialiste

TIRANË- KQZ ka bërë publike listën e kandidatëve për këshilltarë bashkie të Partisë Socialiste. Listat që janë bërë publike sot janë për Bashkinë Tepelenë, Roskovec, Pustec, Delvinë, Divjakë.

Kështu në Tepelenë, kryeson punonjësi i IKMT-së, Dino Selimi. Më pas në listë vjen Matilda Çela, Besnik Maça, Marsela Balili e të tjerë emra. 

Në Roskovec, kryeson farmacisti Afrim Plaka. Në Pustec kryeson elektriçisti Naum Damo, ndërsa në Delvinë, punonësja e një banke. Në Divjakë, kryeson mësuesja Ana Nako. 

2 MUAJ ME PARE

Mekanikë, punonjës të OSHEE-së dhe DPSHTRR-së! Emrat e kandidatëve të PS për anëtarë të Këshillave bashkiakë në Vaun e Dejës, Dimal dhe Selenicë

'Gara' për 14 majin! PS, PD dhe "Bashkë
Partia Socialiste

TIRANË- Janë zbardhur emrat e kandidatëve të Partisë Socialiste që do të garojnë si anëtarë të Këshillave bashkiakë në disa nga qarqeve të vendit, nën siglën e kësaj partie.

Më poshtë renditen emrat e kandidatëve të këshillave bashkiakë në Vaun e Dejës, Dimal, dhe Selenicë në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Në listën e Vaut të Dejës kryeson mekaniku, Mark Bisha. Pas tij në listë janë: Paola Pleshaj, Afrim Kapidanaj, Franga Kola, Kastriot Shkjau, Leonora Prenga, Neki Kapllanaj, Majlina Ndreca, Frano Ndoja, Paskualina Preci, Behar Kallami, Sanije Salaj, Gjelosh Guri, Rita Lazri, Kol Prenga, Diana Veroshaj, Viktor Bujari, Loshe Geraj, Bujar Puka, Bukurije Kaziu, Jak Cara, Artiola Ndoci, Angjelin Ndrekaj, Esmeralda Shele, Gani Zagani, Sidorela Zhuri, Flavio Kroni, Majlinda Ndou, Anton Ndreca, Blerta Gurra, David Marku dhe Nikoleta Deda. 

Në listën e Dimalit kryeson punonjësi i DRRSH, Hysen Hoxha. Më pas në listë janë emrat e: Adelina Vangjelit, Avdulla Salillari, Bajame Mielli, Petref Sula, Razie Baho, Julian Kora, Anila Shahini, Saljon Hoxha, Gerta Kumaraku, Lorenc Plaku, Valbona Mata, Reiz Shehu, Teuta Goga, Arjan Gjata, Haxhire Hoxha, Donald Vrapi, Olgerta Dokaj, Vezir Vrapi, Kristiana Kumaraku, Ledion Bejleri dhe Sebastjan Begaj.

Listën e Selenicës e kryeson një punonjës i OSHEE-së, Elvis Hysaj. Më pas emrat e tjerë në listë janë: Eglantina Caushaj, Nimet Dapaj, Silvana Islamaj, Hektor Gjoka, Aleksandra Arshiaj, Lelo Taraj, Enerjeta Mahilaj, Endri Jahaj, Mene Osmenaj, Blerim Merkaj, Tatjana Bufaj, Xhezim Sinanaj, Xhelisa Hoxhaj, Nandi Ballaj, Gentjana Arshi, Julgen Mataj, Mimoza Jaupaj, Eridjan Osmenaj, Marjeta Kociaj, Ermier Latifaj, Ana Hamataj.

2 MUAJ ME PARE

Të vetëpunësuar por dhe pensionistë! Kush janë kandidatët e PD-së së Alibeajt për Këshillat Bashkiakë në Vaun e Dejës, Delvinë, Selenicë, Divjakë dhe Dimal

'Gara' për 14 majin! PS, PD dhe "Bashkë
Enkelejd Alibeaj

TIRANË- Ditën e sotme, KQZ ka bërë publike listën e kandidatëve për këshilltarë bashkie të Partisë Demokratike, të udhëhequr nga deputeti Enkelejd Alibeajt. Listat që janë bërë publike sot janë për: Vaun e Dejës, Delvinës, Selenicës, Divjakës dhe Dimalit.

Kështu; në listën e Dimalit kryeson pensionistja Bukuroshë Goga, e ndjekur nga pas nga Gramoz Hazizolli (Administrator likujdes), e pas tij vjen studentja Bleona Bani. Në listë mbizotërojnë fermerë, të papunë dhe pensionistë.

Në listën e Divjakës, kryeson fermeri Sokol Kaloshi. Pas tij vjen mësuesja Antuela Gjini, e më pas mekaniku Lili Biti. Në listë mbizotërojnë më së shumti fermerë, menaxherë, kamarier dhe ekonomistë.

Në listën e Selenicës kryeson përgjegjësi i HEC-it, Bujar Veshaj. Ky i fundit, ndiqet nga pas nga mësuesja Valentina Veshaj dhe më pas vjen Xhevahir Halilaj. Në listë mbizotërojnë: mësues, të papunë dhe të vetëpunësuar.

Në listën e Vaut të Dejës, kryeson Gjon Marku, i ndjekur nga pas nga biznesmenia Meliha Zyberi. Në listë mbizotërojnë më së shumti biznesmenë dhe ekonomistë.

Listën e Delvinës e kryeson Hari Imeri, i ndjekur nga pas nga Ira Kodra, Laert Iljazi, e të tjerë me radhë./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

‘Bashkë Fitojmë’/ Kush janë kandidatët për këshilltarë bashkiakë në Vaun e Dejës, Selenicë, Divjakë, Delvinë dhe Dimal

'Gara' për 14 majin! PS, PD dhe "Bashkë
Berisha dhe Meta

TIRANË- Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka bërë publike ditën e sotme listat e kandidatëve për këshilltarë bashkie të koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ në Vaun e Dejës, Selenicë, Divjakë, Delvinë dhe Dimal. 

Listën e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për këshilltarët bashkiakë në Vaun e Dejës e kryeson Marin Dodaj, i cili është ekonomist. Po ashtu në listë ka dhe emra të tjerë që janë biznesmen, mësues apo dhe pensionistë.

Në Selenicë, kryeson Kasem Cenaj, me profesion jurist. Më pas në listë ka edhe ekonomistë, mësues apo biznesmen.

Në Divjakë kryeson Astrit Dervishi, i cili është i vetëpunësuar. Më pas, në listën e Delvinës, kryeson arsimtarja Anila Kondi. Ndërsa në Dimal, kryeson Bujar Dhembo, i punësuar në një institucion financiar.

Listat janë dorëzuar të gjitha në minutat e fundit para përfundimit të afatit, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se listat janë negociuar me aleatët dhe në tërësi janë rënë dakort./Dosja.al

zgjedhjet lokale 14 maj 2023

Sondazh

Poll

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre