LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

"Nuk ka ndryshime në qarqe"/ Mbyllet mbledhja e AK me drejtuesit e qarqeve, Rama flet për mediat: Nuk e ndjek opozitën, tek McGonigal ja keni futur kot

• Kreu i qeverisë Edi Rama ka mohuar se ka lidhje me akuzat për Charles McGonigal. • Në një deklaratë për mediat pas mbylljes së mbledhjes online të Asamblesë së PS, Rama tha se kjo çështje nuk është si është transmetuar në media dhe se sipas tij nëse do kthehej disa herë pas, prap do e takonte agjentin e dënuar të FBI McGonigal. • Për protestën e Opozitës, Rama ka theksuar se nuk e ka ndjekur dhe se sipas tij nuk është e opozitës por e një grupi. • Për mbledhjen e Asamblesë, Rama tha se janë në fazën e dytë të anëtarësimin, duke theksuar se do të bëhen anëtarësime të reja. • Rama tha se nuk do të ketë ndryshime për drejtuesit dhe se nuk është qëllim në vetvete

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

"McGonigal u dënua se mori para nga ju"/ Rama mundohet të shmangë pyetjen: Nuk është siç thoni ju

"Nuk ka ndryshime në qarqe"/ Mbyllet mbledhja e AK me drejtuesit
Foto ilustruese

TIRANË-Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë dhe njëkohësisht dhe Kryetari i Partisë Socialiste pas mbledhjes me drejtuesit e qarqeve ka dhënë një komunikim për mediat. Rama është përgjigjur për çështjen McGonigal, ku ka thënë sesa herë të kthehej prapa do ta takonte ish-agjentin e dënuar. Sipas Ramës kjo çështje nuk është siç e kanë transmentuar mediat. 

Pyetje: McGonigal është dënuar me 28 muaj burg sepse u provua ndryshe nga ajo që keni thënë ju për marrjen e parave nga Agron Neza? A mendoni se do hetoheni për këtë rast, sepse McGonigal është dënuar sepse në një farë mënyre është korruptuar nga kryeministri i Shqipërisë.

RamaMos më ndërprit, unë në prononcimet e mia lidhur me këtë rast i jam referuar pikë për pikë çfarë është thënë në dokumentet zyrtare në SHBA, sepse vetë nuk kam pasur dijeni me ato që janë thënë.

Pyetje: Prokurorja tha se paratë janë dhënë për të krijuar lidhje me zyrtarët shqiptarë? Ju e keni takuar.

RamaDo e takoja sa herë të kthehesha prapa, sepse po të më kërkohen takime nga zyrtarë të vendeve aleate, do i mirëpres gjithmonë.

Te kjo çështje duhet ta pranoj se ja keni futur kot.

1 MUAJ ME PARE

"Nuk e shoh opozitën"/ Rama përgjigjet për protestën: Ata janë një konglomerat, nuk janë opozita

"Nuk ka ndryshime në qarqe"/ Mbyllet mbledhja e AK me drejtuesit
Foto ilustruese

TIRANË-Kryeministri Edi Rama, ka folur në përfundim të mbeldhjes me drejtuesit e qarqeve për mediat. Rama dha dhe komentin e tij për protestën e tij për opozitën, ku sipas tij ata nuk janë opozitë, por grupe. 

"Nuk e ndjek opozitën', kështu u përgjigj kryeminsitri Edi Rama i pyetur për protestën e Rithemelimit. Nuk kam informacion për organizim të opozitës, nuk e ndjek opozitën. Ajo nuk është opozita ata janë konglomerate, grupe."-tha Rama.

1 MUAJ ME PARE

"A do shkarkohen drejtuesit për shkak të performancës?"/ Rama pas Asamblesë: PS e ka ndryshimin në vetvete, unë do kem organizatat e mija në Durrës

"Nuk ka ndryshime në qarqe"/ Mbyllet mbledhja e AK me drejtuesit
Foto ilustruese

TIRANË-Kryeministri Edi Rama dhe njëkohësisht Kryetari i Partisë Socialiste ka dhënë një komunikim për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve. Rama ka folur për raportimet e drejtuesve dhe i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve, nëse do të ketë shkarkimi të drejtuesve për shkak të performancës. Kryesocialisti tha se kjo nuk është qëllim në vetvete, por nuk i mohoi ndryshimet në PS, duke shtuar se ky fenomen është pjesë e organizatës së tij politike. 

"Jemi në fazën e dytë që sic e vendosëm në Asamblenë Kombëtare që është faza për anëtarësimet e reja dhe për balancimet gjinore. Kemi probleme në zonat rurale që të kemi një balancim."

Do të ketë ndryshime të drejtuesve nga ky raportim?

"Unë shoh një angazhim pozitiv dhe nga raportimet e sotme kam parë një punë pozitive. Kemi dhe një sistem që ka pasqyra të verifikueshme dhe të takimeve dhe të boshllëqeve. Por nuk e kam qëllim në vetvete heqjen e drejtueseve. Ndryshimi është pjesë e Partisë Socialiste. Do të jem në Durrës dhe sipas ndarjes secili ka 10 organizata socialiste. Unë do të kem organizatat e mija dhe do të marrë pjesë në mbledhjet e organizatave."

 

1 MUAJ ME PARE

Mblidhet sot online Asambleja e PS-së, në seli vetëm drejtuesit politikë të qarqeve

"Nuk ka ndryshime në qarqe"/ Mbyllet mbledhja e AK me drejtuesit
Edi Rama

TIRANA- Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama do të mbledhë sot anëtarët e Asamblesë Kombëtare të PS. Takimi do të zhvillohet online dhe në fokus do të jenë çështje organizative të partisë. Mësohet se në selinë e PS do mblidhen edhe drejtuesit politikë të qarqeve.

“Me kërkesë të Kryetarit të PS, ju njoftoj se me datë 21.02.2024, ora 17.30 do të zhvillohet mbledhja e Asamblesë Kombëtare të PS. Mbledhja do te zhvillohet sipas sistemit On Line”, thuhet në njoftimin e ndarë nga sekretari i Përgjithshëm, Blendi Klosi.

Takimi i fundit i anëtarëve të Asamblesë ishte më 11 shkurt ku u bë një analizë e strukturave socialiste në qarqe me në fokus përgatitjet për zgjedhjet parlamentare 2025. Asambleja e PS do të mblidhet edhe më 16 mars në një takim në qytetin e Durrësit. 

asambleja kombetare e partise socialiste edi rama

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni