LIVE UPDATES
Aktualitet

’25 prilli’, PD: Kallëzojmë bashkitë Tiranë e Vlorë, s’kthyen përgjigje!Leli: Unë po

24 Nëntor 2021, 09:19 Nga DOSJA
’25 prilli’, PD: Kallëzojmë bashkitë Tiranë e

TIRANË-Një shkresë me kërkesë informacioni i është dërguar disa javë më parë dhjetëra institucioneve nga Komisioni Hetimor Parlamentar për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit, por jo të gjitha janë përgjigjur me zell! Në mbledhjen e sotme, kryetari i Komisionit, Enkelejd Alibeaj bëri me tije se nuk ka asnjë përgjigje nga Inspektorati i Mjedisit, i cili është institucion i shkrirë.

Por edhe 2 nga bashkitë më të mëdha në vend, ajo e Tiranës dhe e Vlorës, të cilat ishin pyetur lidhur me punësimet dhe shpërblimet e tërmetit. Duke paralajmëruar më pas edhe një kallëzim penal. Por menjëherë ka reaguar kryebashkiaku Dritan Leli, i cili ka nxjerrë dokumentat që provojnë se ai vetë është përgjigjur lidhur me të gjithë pyetjet e Komisionit.

Më pas, Alibeaj ka bërë publike edhe listën e dëshmitarëve që sipas tij duhen thirrur, duke filluar nga Kryeministri Rama, disa ministra dhe krerë institucionesh të rëndësishme të vendit. Ndërkohë që nga ana tjetër, siç edhe ishte paralajmëruar në mbledhjet e mëparshme, deputeti socialist, Toni Gogu, kërkoi që listës së dëshmitarëve t’i shtohen edhe deputetët demokratë Gazmend Bardhi, Xhelal Mziu dhe Albana Voshi. Socialisti kërkon të dijë më shumë lidhur me të ashtuquajturën Strukturën e Mbrojtjes së Votës në PD, për të cilën kanë kërkuar informacion zyrtarisht edhe nga selia blu.

Deputeti demokrat Ferdinand Xhaferri tha se kërkesa për të diskutuar strukturën e mbrojtjes së votës në PD është jashtë objektit pasi objekti është hetimi për sjelljen e strukturave shtetërore dhe të pushtetit vendor në periudhën e zgjedhjeve. Duke bërë që të kishte debate mes palëve. Megjithatë edhe pse Alibeaj mbylli mbledhjen dhe opozita u largua, maxhoranca qëndroi në sallë, pasi ka shumicën e anëtarëve.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

PS rrëzon planin hetimor për zgjedhjet. Alibeaj: Skenar! Gjylameti: Do ikësh pas 11

“Të vijë këtu Bardhi, Vokshi dhe Mziu”, PD kundër PS: Kërkesë që s’e ezaurojmë dot

PD kallëzim penal për Bashkitë Vlorë, Dritan Leli: I ktheva përgjigje Komisionit

PD prezanton planin e hetimit për 25 prillin,brenda muajit dëshmon Rama, Çuçi dhe…

Hetimet për 25 prillin, Alibeaj: Bashkia e Vlorës dhe Tiranë s’kanë kthyer përgjigje

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike komisioni hetimor per 25 prillin kuvendi komisioni hetimor per 25 prillin kuvendi

Sondazh

Poll

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal

Do jetë i pranishëm në protestën për vdekjen e 7-vjeçares? Meta: Varet nga axhenda ime

'Shteti ka rënë'/ Meta: Koha e mjekimit për Ramën po vjen, jemi në gjendje emergjence

Tragjedia në Himarë 'harrohet' nga drejtuesit e skafeve, në Sarandë qarkullojnë shumë pranë fëmijëve

Vrau të miturën në breg të detit, Policia Kufitare heq skafin nga vendngjarja

Ç'duhet të ndodhë që të vihet mësim? Disa orë pas tragjedisë, skafet lëvizin lirshëm në Himarë

"O Tani, jam unë, nuk doja"/ Momenti pas vrasjes së fëmijës, Tase mbi gomone, i kërkojnë llogari

'Plumbin do hash'/ MOMENTI kur ish-komisari i Himarës shikon fëmijën e vdekur, njerëzit: Vriteni!

Fëmija përplaset nga skafi në Himarë, i mituri merret nga ambulanca, policia rrethon zonën

Ndërtuan pa leje një mol dhe hodhën inerte në det, arrestohen 3 persona në Vlorë

Vrau partneren në Elbasan, Mici në gjyq: Nuk e mbaj mend ditëlindjen, s’kam lekë për avokat

Gara për projektin Milot-Fier, Rama: Akuzat se kompania ishte paracaktuar një vrimë në ujë

Rama: Do transformojë ekonominë dhe turizmin, afron ndjeshëm jugun me veriun e vendit