Sport

LISTA E PLOTË/ Hoqën dorë nga pagat, publikohet shuma e majme që kurseu Juventus, nga milionat e Ronaldos deri tek portieri i tretë

Kështu siç njofton klubi bardhezi në një postim zyrtar, është arritur marrëveshja me futbollistët dhe stafin teknik të skuadrës së parë, që të ndërpriten pagat e muajve mars, prill, maj dhe qershor të vitit 2020.
Featured image of article: LISTA E PLOTË/ Hoqën dorë nga pagat, publikohet shuma e majme që kurseu Juventus, nga milionat e Ronaldos deri tek portieri i tretë Foto e Juventus
Përditësuar:

ITALI– Prej kohësh është folur për ndërprerjen e pagave të futbollistëve gjatë kohës që ata nuk janë në aktivitet, ndërsa klube të shumta europiane kanë shkarkuar nga puna të gjithë futbollistët për të shmangur humbjet e mëdha, por te Juventusi ia kanë dalë të arrijnë një marrëveshje me lojtarët.

Kështu siç njofton klubi bardhezi në një postim zyrtar, është arritur marrëveshja me futbollistët dhe stafin teknik të skuadrës së parë, që të ndërpriten pagat e muajve mars, prill, maj dhe qershor të vitit 2020.

Por nga sa kanë hequr dorë futbollistet? Këtë e kanë zbuluar mediat italiane të cilat duke bërë përllogaritjet e rrogave të tyre kanë treguar se për pjesën më të madhe të skuadrës, bëhet fjalë për shifra që kalojnë 1 milion euro neto për 4 muajt që u kanë falur bardhezinjve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LISTA
Pinsoglio 100 mijë euro
Buffon 500 mijë euro
Demiral 600 mijë euro
Pjaca 666 mijë euro
Bentakur 830 mijë euro
De Sciglio 1 milion euro
Rugani 1,1 milion euro
Chiellini 1,1 milion euro
Cuadrado 1,1 milion euro
Matuidi 1,1 milion euro
Shçzesnji 1,1 milion euro
Bernardeski 1,3 milion euro
Danilo 1,3 milion euro
Aleks Sando 1,6 milion euro
Bonucci 1,8 milion euro
Khedira 2 milionë euro
Duglas Kosta 2 milionë euro
Sarri 2 milionë euro
Pjanic 2,1 milionë euro
Ramsey 2,3 milionë euro
Rabiot 2,3 milionë euro
Dybala 2,4 milionë euro
Higuain 2,5 milionë euro
De Ligt 2,6 milionë euro
Ronaldo 10,3 milionë euro

(e.c/dosja.al)

Shto Koment