Aktualitet

Tragjedia nga tërmeti/ Del lista e shteteve që ndihmuan Shqipërinë, Robert Bosch: Çfarë turpi! Holanda e pasur nuk është aty (FOTOT)

Mes shteteve që kanë ndihmuar Shqipërinë janë: Kosova, Zvicra, Greqia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Rumania, Bullgaria, Serbia, Turqia, Franca, Gjermania, Kroacia, Hungaria dhe Estonia.
Featured image of article: Tragjedia nga tërmeti/ Del lista e shteteve që ndihmuan Shqipërinë, Robert Bosch: Çfarë turpi! Holanda e pasur nuk është aty (FOTOT) Robert Bosch

TIRANË- Teksa numërohen pesë ditë nga tragjedia e 26 nëntorit, ku vdiqën 51 njerëz dhe u plagosën 900 të tjerë është parë edhe një solidarizim nga shqiptarët e Kosovës, Maqedonisë si edhe të qeverive të huaja duke kontribuar financiarisht për të prekurit nga tërmeti.

Së fundmi ish-ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar edhe emrat e atyre shteteve që ndihmuan Shqipërinë pas tërmetit tragjik.
Në listë vihet re mungesa e Holanda, prandaj dhe Bosch e ka konsideruar një turp.

“ Çfarë turpi, Holanda e pasur nuk është aty! Çfarë po shkon keq me ne, kemi qenë gjithmonë aty për të ndihmuar,”- ka shkruar në Twitter.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mes shteteve që kanë ndihmuar Shqipërinë janë: Kosova, Zvicra, Greqia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Rumania, Bullgaria, Serbia, Turqia, Franca, Gjermania, Kroacia, Hungaria dhe Estonia.

A.C/Dosja.al

Një Koment në “Tragjedia nga tërmeti/ Del lista e shteteve që ndihmuan Shqipërinë, Robert Bosch: Çfarë turpi! Holanda e pasur nuk është aty (FOTOT)

  1. Per sa i perket sondazhit nuk votova fare pasi asnjera nga ato pergjigjie nuk pershtatet me ate time.Sipas mendimit tim gafa ishte thjesht nje justifikim.Vendimi I doreheqjes nuk ishte per shkak te gafes.Nese kjo pergjigjie do te ishte nje alternative e mundur ne sondazh,atehere pa dyshim do te votoja kete sepse eshte pergjigjia e vetme bindese per mua.

Shto Koment