Showbiz

Lista e plotë e konkurrentëve në “Festivalin e 58-të të RTSH-së”, super spektakël këtë vit me Elvana Gjatën dhe Robert Berishën

Këtë vit do të ketë emra të rinj që me siguri do të ndezin skenën e ‘Festivalin e 58-të të RTSH-së’,i cili do të jetë i gjithi i organizuar nga dy emrat e njohur, Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka.
Featured image of article: Lista e plotë e konkurrentëve në “Festivalin e 58-të të RTSH-së”, super spektakël këtë vit me Elvana Gjatën dhe Robert Berishën Foto nga Festivali i RTSH-së

TIRANË- Ashtu si çdo vit, “Festivali i 58-të i RTSH-së” do të jetë edhe këtë vit ku do të marrin pjesë emrat më të muzikës shqiptare.  Fituesi i festivalit të këtij viti do të na përfaqësojë ‘Erurovision’.

Këtë vit do të ketë emra të rinj që me siguri do të ndezin skenën e ‘Festivalin e 58-të të RTSH-së’,i cili do të jetë i gjithi i organizuar nga dy emrat e njohur, Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka.

Siç të gjithë e dimë, Vejsiu do të jetë moderatorja e Grabocka regjizorja.

Nga lista e plotë e kënëgëtarëve e publikuar nga Neësbomb, për pjesëmarrësit në Festivalin e këtij viti është mësuar se do të jenë plot 25.

Ndër emrat që mendohet  të ndezin skenën, janë Elvana Gjata dhe Robert Berisha.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Ëendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

A.C/Dosja.al 

Shto Koment