Politike

Lista e PD/ Komisioni i Vlerësimit ia la vendimin Kryesisë, Salianji: S’kam përfituar dhe konsumuar pushtet. Misioni im është një dhe i vetëm…

 • PD publikon LISTAT E PLOTA, 27 emrat që do të jenë pjesë e listës për zgjedhjet e 25 prillit
 • Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka risjellë edhe njëherë faktin që në zgjedhjet e fundit ishte më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratik
  Featured image of article: Lista e PD/ Komisioni i Vlerësimit ia la vendimin Kryesisë, Salianji: S’kam përfituar dhe konsumuar pushtet. Misioni im është një dhe i vetëm… Ervin Salianji

  TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas publikimit të listës së kandidatëve për deputetë që kaluar në sitën e Komisionit të Vlerësimit.

  Me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale, Salianji, edhe pse i vendosur në listën e pritjes, shkruan se ka sakrifikuar shumë për betejen e opozitës, duke përfituar edhe mbështetjen e demokrateve. Ndër të tjera, ish-deputeti ka risjellë edhe njëherë faktin që në zgjedhjet e fundit ishte më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratik

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Beteja e gjatë opozitare më ka shërbyer të kuptoj se cili person dua të jem në politikë. Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare. Falë kësaj beteje mbështetja masive e demokratëve nuk më ka munguar në asnjë hap të rrugëtimit politik. Në zgjedhjet e fundit me mirënjohje pohoj se isha më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratike. Po aq me mirënjohje përmend rezultatin më të mirë që ka marrë PD në zgjedhjet e fundit parlamentare në qarkun ku garova falë mbeshtetjes tuaj dhe të qytetarëve. Për këtë dhe vetëmbesimi dhe forca mbështetet tek ju, si vlerësuesit më të rëndësishēm e legjitim. Për këtë misioni im është një dhe i vetëm, demokratët të jenë fitues,”– shkruan  Salianji.

  2 Komente në “Lista e PD/ Komisioni i Vlerësimit ia la vendimin Kryesisë, Salianji: S’kam përfituar dhe konsumuar pushtet. Misioni im është një dhe i vetëm…

  1. Po eshte e vertetet se Saljani eshte me i Votuara ne Zgjedhjet Si ish Deputet, dhe as eshte Konsumuar, por edhe brenfa Stalles Politike ka berrylaxhinj te cilet i duan njerzit siaps oreksit t secilit, dhe vetem heljmojne e opengojne, sikur nje derjtues ti punesoj gjithe votuesit ne Pune, a eshte e mundur kjo> Vertete antarsia eshte nje lloj Vettimgu i domosdoshem, por Fjalen e fundit dhe te sakten duhet ta thot Trupi Gjykues….Saljani e vlen per Perfaqsim po ashtu edhe Balliu djale i guximshem, po edhe ish deputetja Mecorrapaj, e Sprovuar

  2. O Babale ca po thua?

  Shto Koment