Aktualitet

LISTA/ Bashkia e Tiranës miraton bonusin e qirasë për 368 familje, ja emrat e përfituesve

Numri i familjeve që përfitojnë nga bonusi i qerasë ka shkuar në 922 pas 554 emrave të parë të miratuar një ditë më parë.
Featured image of article: LISTA/ Bashkia e Tiranës miraton bonusin e qirasë për 368 familje, ja emrat e përfituesve Erion Veliaj

TIRANË– Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi mbrëmjen e sotme edhe listën e dytë për bonusin e qirasë për 368 familje, shtëpitë e të cilave janë bërë të pabanueshme për shkak të tërmetit

Numri i familjeve që përfitojnë nga bonusi i qerasë ka shkuar në 922 pas 554 emrave të parë të miratuar një ditë më parë.

Veliaj bëri me dije se masa e bonusit të qirasë është përcaktuar në bazë të njësive të banimit. Ndërsa shtoi më pas të gjitha këtyre familjeve bonusi i qirasë do t’u kalojë në llogaritë e tyre bankare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LISTA E PLOTË ME EMRAT (kliko këtu për ta shkarkuar)

Një ditë më parë Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi mbrëmjen e sotme bonusin e qirasë për 554 familjet e para, shtëpitë e të cilave janë dëmtuar apo bërë të pabanueshme për shkak të tërmetit të fortë të 26 nëntorit.

(f.m/dosja.al)

3 Komente në “LISTA/ Bashkia e Tiranës miraton bonusin e qirasë për 368 familje, ja emrat e përfituesve

  1. Persh jam nje banor nga fshati Fush-Farke (komuna Dajt),
    Mua nga Termeti i 26nentorit mu ka bere shtepia e pa banuar dhe akoma nuk ka ardhe njeri per ta verefikuar ju lutem shum te merrni masat sa me shpejt sepse jemi veti 6.

  2. Bonusi qerase

  3. Jemi fitues me vendim te keshillit qe me daten 26 nentor 2019 numer 126 dhe ne keto momente qe po ju bej me dije nuk eshte bere asnje pagese nga drejtoria e stremit qe nga data 15 nentor e vitit te kaluar edhe pse vendimi thot qartazi se pagesa behet nje here ne muaj per nje vit. ne kemi qen edhe 2 here te tjera fitues me vendim te keshillit bashkiak dhe te dyja heret drejtoria nuk mi ka bere pagesat e sakta ka pasur nderprerje me vendimin e pare me eshte bere nje muaj gjysem pagese dhe e kan lidur perseri ndersa me vendimin e dyte ma kan nderprere ne muajn mars ca dite dhe ne muajn prill asje pagese dhe e kan lidhur perseri edhe pse ishem me vendim te keshilit bashkiak ne fuqi. ndersa sot flasim qe ka 3 muaj qe nuk eshte bere asnje pagese akoma dhe flitet sipas atyre qe pagesa qe do behet nuk filloje nga data e vendimit te keshllit bashkiak te dates 26 11.flm per mirkuptimin dhe presim nje pergjigje me te sakte nga anna juaj per hallin qe na ka gjetur nga ana e drejtorise se strehimit numer kontakti 0686252678

Shto Koment