Aktualitet

“Liroje, është fëmijë”/ Momenti kur shoqërohet i riu në protestë, efektivët i japin ndihmën e shpejtë se nuk ndihej mirë, s’ja heqin krahun nga qafa e prangat nga duart

VIDEO
Në sfond dëgjohet që qytetarët kërkojnë që i riu të lirohet, pasi sipas tyre, është fëmijë, por kjo gjë nuk ndodh.
Featured image of article: “Liroje, është fëmijë”/ Momenti kur shoqërohet i riu në protestë, efektivët i japin ndihmën e shpejtë se nuk ndihej mirë, s’ja heqin krahun nga qafa e prangat nga duart Foto nga shoqërimi

TIRANË– Kjo video tregon momentin e arrestimit të një të riu. Djali i veshur me një bluzë sportive ngjyrë ulliri është kapur duke protestuar dhe është shoqëruar nga efektivët.

Në sfond dëgjohet që qytetarët kërkojnë që i riu të lirohet, pasi sipas tyre, është fëmijë, por kjo gjë nuk ndodh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përveç kësaj, në pamje shihet që policia ka mbërthyer nga qafa të riun, e ndërsa një tjetri i vënë prangat. Djali me bluzë ngjyrë ulliri nuk është ndjerë mirë dhe efektivët i kanë dhënë edhe ndihmën e shpëjtë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment