Sport

Sulmuesi shqiptar me kombëtare të re, lojtari natyralizohet si aziatik!

28-vjeçari është zyrtarisht shtetas i Malajzisë, teksa pret vetëm zyrtarizimin nga FIFA, për të qenë në dispozicion të trajnerit, për ndeshjet e muajit mars.
Featured image of article: Sulmuesi shqiptar me kombëtare të re, lojtari natyralizohet si aziatik! Liridon Krasniqi

Futbollisti shqiptar i Kosovës, Liridon Krasniqi është pajisur së fundmi me pasaportë malajziane, teksa pritet të përfaqësojë kombëtaren e këtij vendi.

28-vjeçari është zyrtarisht shtetas i Malajzisë, teksa pret vetëm zyrtarizimin nga FIFA, për të qenë në dispozicion të trajnerit, për ndeshjet e muajit mars. Krasniqi është futbollisti i dytë në kombëtaren e Malajzisë që natyralizohet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në të kaluarën është aktivizuar një ndeshje me Shpresat e Shqipërisë, si dhe 3 ndeshje me Kosovën në sezonin 2014-2015. Krasniqi është gati për të nisur një aventurë të re me kombëtaren e Malajzisë.Futbollisti jeton prej vitesh në vendin aziatik së bashku me familjen e tij.

(e.ç.dosja.al)

Shto Koment