Politike

“Liria ka emër”, Rama poston foton e Thaçit veshur me uniformën e UÇK

Në një postim në rrjetet sociale, Rama teksa shpërndan foton e Thaçit me logon e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan: Liria ka emër!
Featured image of article: “Liria ka emër”, Rama poston foton e Thaçit veshur me uniformën e UÇK Hashim Thaçi, veshur me uniformën e UÇK-së
Përditësuar:

TIRANË– Kryeministri Edi Rama e quan Hashim Thaçin si simbolin e lirisë së Kosovës.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama teksa shpërndan foton e Thaçit me logon e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan: Liria ka emër!

POSTIMI I PLOTË NË FACEBOOK:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, po përgatiten të dalin për herë të dytë para tribunalit të Hagës. Ata akuzohen për arrestim të paligjshëm, vrasje dhe torturë, të cilat konsiderohen si krime lufte. Të katërt kanë dalë në seancën e parë të gjykimit dhe janë deklaruar të pafajshëm.

(F.g/Dosja.al)

Shto Koment