Politike

Përfundon takimi i Bashës mes katër ambasadorët, Moses Ones: S’kam komente, ishte privat

 • Takimi i ambasadorëve me Bashën, Moses Ones: Nuk kam komente, ishte privat
 • Katër ambasadorë kanë shkuar në zyrën e Lulzim Bashës, ku zhvilluan një takim urgjent rreth Reformës Zgjedhore.
  Featured image of article: Përfundon takimi i Bashës mes katër ambasadorët, Moses Ones: S’kam komente, ishte privat Luigi Soreca, selia e PD dhe Leyla Mosses Ones

  TIRANË- E ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Mosses Ones, ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca,  ambasadori Gjerman në Tiranë, Peter Zingraf dhe ai i Britanisë së Madhe, Duncan Norman zhvilluan një takim këtë pasdite me kreun e opozitës, Lulzim Bashën në selinë e PD-së.

  Në fokus të takimit ishte Reforma Zgjedhore, për të cilën në PD, që prej një muaji është ngritur një grup pune dhe ka kërkuar konsulencën e ndërkombëtarëve.

  Ndërkohë pak pas takimit, e pyetur nga gazetarët, e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones, nuk pranoi të bënte komente rreth asaj çfarë diskutoi me Bashën. “Takimi ishte privat, nuk kam komente”, tha Moses Ones.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  lët politike kanë  nisur sërish akuzat në lidhje me procesin ringritjes së Gjykatës Kushtetuese. Ata akuzojnë njëra-tjetrën me argumentin se anëtarët e zgjedhur për në Kushtetuese nuk janë  figura të “zhveshura” nga ndikimet politike.

  (a.m/dosja.al)

  Shto Koment