Rajoni

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk e votojnë ligjin për UÇK-në

Ky projektligj ka hasur në kritika të mëdha nga faktori ndërkombëtar, ndërkohë që ka ndarë edhe skenën politike në vend.
Featured image of article: Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk e votojnë ligjin për UÇK-në Foto ilustruese

KOSOVË – Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së. Projektligji kthehet prapë për votim në ndonjë rast tjetër.

Në sallë ishin 68 deputetë, por vetëm 36 morën pjesë. 35 votuan për dhe një kundër. Abstenime nuk pati.

Ky projektligj ka hasur në kritika të mëdha nga faktori ndërkombëtar, ndërkohë që ka ndarë edhe skenën politike në vend.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në votim të këtij projekt ligji nuk morën pjesë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe shumica e deputetëve të LDK-së.

Marrë nga GazetaExpress

Shto Koment