Politike

LETRA e Metës për Kryemadhin dhe Bashën! Kërkesa e presidentit: Koordinohuni të ndaloni me çdo kusht përpjekjet për të prishur procesin zgjedhor

“Përgjegjësia juaj ndaj Popullit Shqptar është historike për të rivendosur rendin kushtetues dhe shtetin e së drejtës”, thuhet më tej në letrën e Metës.
Featured image of article: LETRA e Metës për Kryemadhin dhe Bashën! Kërkesa e presidentit: Koordinohuni të ndaloni me çdo kusht përpjekjet për të prishur procesin zgjedhor Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir Meta i ka dërguar tre ditë më parë një letër kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryetares së LSI Monika Kryemadhi.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë letër Presidenti Meta kërkon nga dy liderët e partive opozitare që të angazhohen maksimalisht dhe të koordinohen për të ndaluar dhe neutralizuar “me çdo kusht përpjekjet për të prishur procesin zgjedhor me anë të provokimit të tensioneve artificiale, frikësimit të votuesve duke ushtruar presion, dhe kryer survejim antikushtetues mbi ta me anë të përdorimit të të dhënave personale si dhe të përfshirjes së elementëve kriminalë në shitblerjen e votës”.

Përgjegjësia juaj ndaj Popullit Shqptar është historike për të rivendosur rendin kushtetues dhe shtetin e së drejtës”, thuhet më tej në letrën e Metës.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment