Dikur

Les lettres Françaises(1946)/ Ekspozita e Gjon Milit në Paris, nën kujdesin e zyrës së inteligjencës së Shteteve të Bashkura të Amerikës

Gjon Mili, pjesëtar i redaksisë së revistave amerikane “Life” dhe “Time”, aktualisht është në Paris si fotograf zyrtar i Konferencës së “21-ve”.” Marrë nga Darsiani
Featured image of article: Les lettres Françaises(1946)/ Ekspozita e Gjon Milit në Paris, nën kujdesin e zyrës së inteligjencës së Shteteve të Bashkura të Amerikës Foto ilustruese

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 2 Tetor 2020

“Les Lettres françaises” ka botuar, të premten e 4 tetorit 1946, në faqen n°8, një shkrim në lidhje me ekspozitën e Gjon Milit (fotografit shqiptaro-amerikan me famë botërore) në Paris, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Foto ilustruese

“Gjon Mili, i konsideruar si një nga fotografët më të mirë amerikanë në Shtetet e Bashkuara, po ekspozon fotografitë e tij të fundit në “Galerie du Bas” deri më 10 tetor, nën kujdesin e Zyrës së Inteligjencës së Shteteve të Bashkuara.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjon Mili, pjesëtar i redaksisë së revistave amerikane “Life” dhe “Time”, aktualisht është në Paris si fotograf zyrtar i Konferencës së “21-ve”.”

Marrë nga Darsiani

 

Etiketa:

Shto Koment